Wiola Wołczyńska-Bryćko

Powrót36-letnia Wiola – to niezwykle skromna i niezwykle utalentowana kobieta, która nie chce prosić o pomoc i uważa, że nie powinna o nią prosić …Dlatego to my zwracamy się do Was w Jej imieniu. Wiola jest projektantką mody, która doświadczenie zawodowe zdobywała w Warszawie oraz Londynie. Brała udział w prestiżowych warsztatach „Kreowanie Nowych Koncepcji w Modzie” w londyńskim Central Saint Martins College of Art and Design. Tworzyła kostiumy m.in. do Sztuki Teatralnej Anny Burzyńskiej „Jeśli chcesz kobiety, to ją porwij”. Współpracowała z Fabryką Trzciny, tworząc stylizacje do przedsięwzięć artystycznych. W roku 2010 zdobyła cztery wyróżnienia Jury Kreatorów i Jury Medialnego podczas konkursu „Złota Nitka” za kolekcję „Cossack”. Przewodniczyła jury konkursu „Zaprojektuj Strój”. Wielokrotnie prezentowała swoje kolekcje podczas Fashion Week Poland.

Od 2009 r zmaga się ze Stwardnieniem Rozsianym. Od 2014 roku jeździ na wózku i niewiele chodzi, straciła częściowe czucie w dłoniach i w tułowiu. Stres spowodowany śmiercią taty na raka w 2012 roku przyspieszył postęp choroby.

Wiola do tej pory walczyła z chorobą korzystając z programów eksperymentalnych. Jednak bezlitosna choroba wciąż postępuje, a najnowsze terapie, które mogłyby powstrzymać chorobę to kwoty sięgające 200.000 złotych rocznie.

Ze względu na zły stan zdrowia, Wiola nie jest w stanie w pełni wykonywać pracy, która zapewniłaby jej środki na leki. Wiola codziennie walczy z chorobą, która wciąż postępuje i powoduje unieruchomienie dalszych części ciała. Nie traci nadziei, że uda jej się zebrać potrzebne środki na leczenie.

Pobierz PDF z apelem