Marcin Karwacki


Powrót

Marcin ma 19 lat, jest uczniem technikum , lubi gotować i interesuje się astronomią, chce się dalej uczyć a w przyszłości być samodzielny i podjąć pracę. To są aspiracje młodego chłopaka, którego życie dopiero nabierało tempa…gdy nagle 01.11.2018 roku w ułamku sekundy to życie i związane z nim plany legły w gruzach. Wypadek samochodowy, w którym uczestniczył jako pasażer, zatrzymał świat Marcina i całej jego rodziny a następnie skierował go na zupełnie inne tory. Od tamtego momentu rozpoczęła się nieustająca walka o życie i powrót do zdrowia.

W wyniku wypadku doznał wielomiejscowych urazów: rozlany uraz mózgu, obrzęk mózgu, uraz twarzo-czaszki, uraz prawego nerwu wzrokowego skutkujący ślepotą oka oraz złamanie trzonu kości udowej. Przeszedł skomplikowane operacje w tym operację mózgu, zespolenia kości udowej oraz kości twarzo-czaszki. Około trzech tygodni przebywał w śpiączce. Każdy kolejny dzień był walką i wielką niewiadomą, ale Marcin się nie poddał. Obecnie toczy dalszą walkę o swoje życie, powrót do sprawności i samodzielności. Wie, że to życie dopiero się zaczyna i wiele jeszcze przed nim.

Dzisiaj jest świadomy, ma niedowład lewostronny, nie widzi na prawe oko, prawa noga po operacji jest bardzo obolała. Wymaga całodobowej specjalistycznej opieki medycznej i długotrwałej rehabilitacji. Od kilku dni pracuje z rehabilitantami i z dnia na dzień widać postępy. To daje ogromną nadzieję i jemu i rodzinie, że praca, jaką wykonują specjaliści przyniesie dobre rezultaty. Wie, że dużo pracy jest jeszcze przed nim, dlatego nie można się zatrzymać.

Na polu walki Marcin może liczyć na bliskich, którzy wspierają go działaniem, myślami, modlitwą i obecnością. Marcin jest młodym i silnym chłopakiem, jednak sam bez pomocy innych nie jest w stanie dotrzeć tam, gdzie pragnie – do samodzielności i normalnego życia. Konieczna jest szybka, intensywna i kosztowna rehabilitacja a jej koszty znacznie przekraczają możliwości rodziny. Dlatego ten apel kierujemy do Ciebie.

Prosimy Cię o pomoc w zebraniu niezbędnych środków na dalszą rehabilitację i powrót do zdrowia Marcina! Bądź dla niego Aniołem. Dziękujemy!

Pobierz PDF z apelem

Download PDF with the appeal for help

Wpłać darowiznę