Julianna Barczak

PowrótJuliannaJulianna Barczak ma 17 lat i jest uczennicą II klasy III-go Liceum Ogólnokształcącego o profilu prawniczym w Piotrkowie Trybunalskim.

To był słoneczny dzień – około godziny 14.30 w sobotę 20 czerwca 2015r. dziewczyna uległa ciężkiemu wypadkowi. Wszystko wydarzyło się na oczach Jej taty – Roberta. Na przystanku czekali na przyjazd minibusa. Julianna zdążyła jedynie wysiąść z Jego auta, gdy nagle samochód, jadący z przeciwległego pasa ruchu, z impetem uderzył w przystanek, na którym stała.

Dziewczyna została wprost zmieciona z przystanku autobusowego! Kierowca prawdopodobnie zasnął za kierownicą. Julka odniosła rozległe urazy: od urazu głowy, złamania kości miednicy, prawej kości udowej po urazy kolan i podudzia lewego. Spędziła 6 miesięcy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przechodząc szereg operacji neurochirurgicznych.

Obecnie Julianna ma niedowład czterokończynowy, jest przytomna, mówi pojedyncze słowa – trwa intensywna rehabilitacja. Powoli wraca jej czucie w nogach i rękach. Tylko długa, specjalistyczna, a zarazem kosztowna rehabilitacja (neurologiczna, ogólnoustrojowa, logopedyczna, ortopedyczna) daje jej szansę na powrót do zdrowia.

Julianna, przy wsparciu Rodziców – taty Roberta i mamy Doroty, walczy o powrót do sprawności. Rodzice z pełnym zaangażowaniem i oddaniem poświęcają każdą chwilę na bycie z Córką. Ta Rodzina bardzo potrzebuje pomocy…a najbardziej Julianna…która zawsze marzyła by studiować prawo i zostać prawnikiem.

Pobierz PDF z apelem

Wpłać darowiznę