Wózek inwalidzki
Jestem po wypadku. Muszę poruszać na wózku. Skąd mogę wziąć pieniądze na jego zakup?
(13-05-2017, 11:19 AM)Fundacja Forani napisał(a): Jestem po wypadku. Muszę poruszać na wózku. Skąd mogę wziąć pieniądze na jego zakup?

Refundacja kosztów zakupu wózka inwalidzkiego

Osoba, która ubiega się o dofinansowanie, musi posiadać aktualne orzeczenie o niepełnosprawności i być ubezpieczona w NFZ.
Należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu i wziąć od niego skierowanie do lekarza specjalisty: ortopedy, neurologa, reumatologa lub lekarza rehabilitacji medycznej.

Ważne, aby lekarz specjalista, który wystawia wniosek na wózek  miał podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Zlecenie musi być wypisane na specjalnym druku i zawierać tzw. kod zaopatrzenia.

Wypełnione dokumenty wysyłamy do odpowiedniego miejsca zamieszkania oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Z analizą rynku lub fakturą proforma oraz wypełnionymi dokumentami (NFZ odsyła nam wypełnione dokumenty) udajemy się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, gdzie możemy ubiegać się o dofinansowanie z NFZ.

O dofinansowanie  zakupu wózka w NFZ osoby dorosłe mogą ubiegać się co 5 lat, dzieci i młodzież do 18 roku życia - co 3 lata. W uzasadnionych przypadkach, istnieje możliwość skrócenia okresu użytkowania wózka. Po upływie roku użytkowania wózka można ubiegać się o dofinansowanie na jego remont.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości