Świadczenia po zwolnieniu lekarskim
#1
Jestem po wypadku. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, niestety mój stan zdrowia nie pozwala mi na powrót do pracy,  wiem że na zwolnieniu mogę przebywać 182 dni. Proszę o informacje, co powinienem w mojej sytuacji robić? Czy są jakieś inne świadczenia z których mogę skorzystać?
 

Przez okres trwania niezdolności do pracy pracownik zamiast wynagrodzenia za pracę otrzymuje zasiłek chorobowy. Okres pobierania zasiłku jest limitowany. Nie można z niego korzystać dłużej niż przez 182 dni.

Jeśli ubezpieczony wykorzystał maksymalny okres przebywania na zwolnieniu lekarskim, a niezdolność do pracy nadal istnieje, wówczas ma prawo do świadczenia rehabilitacyjnego. Świadczenie to przysługuje przez okres niezbędny do przywrócenia do pracy, nie dłużej niż 12 miesięcy.

Podstawą ubiegania się o świadczenie rehabilitacyjne jest złożenie wniosku w oddziale ZUS wraz z wymaganymi dokumentami. Ważne, aby wniosek ten złożyć odpowiednio wcześniej, kilka tygodni przed zakończeniem zwolnienia lekarskiego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości