Rehabilitacja
#1
Po wyjściu ze szpitala dostałem skierowanie na rehabilitację jednak mam duże trudności z samodzielnym poruszaniem się i nie jestem w stanie dojeżdżać. Czy w takiej sytuacji  mogę skorzystać z rehabilitacji domowej? Jeśli tak, to w jaki sposób mogę to załatwić?


Odpowiedz
#2
Jeśli stan zdrowia uniemożliwia samodzielne poruszanie się, jak najbardziej można skorzystać z REHABILITACJI DOMOWEJ. Polega to na tym, że rehabilitant przychodzi do domu i ćwiczy z pacjentem w domu. W tym celu należy poprosić lekarza pierwszego kontaktu o wystawienie takiego skierowania i złożyć go w ośrodku rehabilitacyjnym, który realizuje takie usługi. Przed tym warto zadzwonić do kilku ośrodków rehabilitacyjnych w okolicy i sprawdzić ich możliwości realizacji świadczenia pod kątem lokalizacji oraz możliwego terminu rozpoczęcia zabiegów. Po złożeniu skierowania lekarz z danego ośrodka przyjedzie do ciebie i sprawdzi Twój stan zdrowia pod kątem braku możliwości samodzielnego dotarcia do ośrodka.
 
Jeżeli zostaniesz zakwalifikowany to ustalasz z ośrodkiem termin rozpoczęcia zabiegów. Jeden cykl trwa miesiąc.
WAŻNE: Rehabilitacja domowa nie wyklucza starania się o rehabilitację w innym trybie: stacjonarnym, dziennym - oczywiście nie można w jednym terminie korzystać z innych świadczeń, ale można  składać dokumenty.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości