Cele w życiu dają mi siłę
Thumbs Up 
1.    Czy możesz o tym co wydarzyło się w Twoim życiu, z czym się zmierzyłaś lub zmierzasz?
W dzieciństwie chorowałam na raka siatkówki w wyniku tego straciłam wzrok i usunięto mi jedną gałkę oczną.

2.    Co było najtrudniejsze dla Ciebie?
Kiedy nagle widzisz na jedno oko to musisz nauczyć się patrzeć na nowo. Najgorsze chyba były próba przystosowania się do rzeczywistości. Trudne były pytania dzieci w szkole:  Dlaczego ty tak masz? Dlaczego masz inne oko? Śmiali się ze mnie czasem ukradkiem, czasem jawnie. Słyszałam komentarz: Zaraz Ci wypadnie to jedno oko. Nauczyciele też nie rozumieli, że muszę trochę inaczej pracować jako osoba jednooczna. W szkołach rzadko który pedagog wie jak pracować z takim dzieckiem. Tak naprawdę trzeba mieć sporą widzę neuropsychologiczną. Trudne były dla mnie częste wizyty w szpitali, kolejna chemia, walka o wzrok.  Był we mnie nieustanny strach, niepewność, czy da się uratować moje zdrowie. Bałam się też o drugie oko.

3.   Co Ci pomogło zaakceptować swoją sytuację? Co dawało Ci najwięcej siły?
Pomagała mi terapia z psychologiem i miłość mojej Mamy. Nadszedł taki czas, że pomyślałam sobie: Mogło być gorzej, mogłem stracić również drugie oko, albo nawet życie.

4.    Co było dalej? Jak wtedy wyglądało Twoje życie?
Bardzo to umocniło moją więź z ojcem. Nauczyłem się funkcjonować na nowo zaakceptowałem swoją sytuację. Dzieci z czasem zaczęły mniej mi dokuczać. Poznałam też innych ludzi w podobnej sytuacji. Dużo daje wymiana doświadczeń ludzi znajdujących się w podobnej sytuacji. Odnalazłam też swoje hobby - zaczęłam tańczyć. Teraz kocham to co lubię i jeżdżę na turnieje taneczne. Uczę też tańca dzieci.

5.    Czy możesz opowiedzieć o momentach trudnych dla siebie, chwilach zwątpienia? Jak je przezwyciężałeś?
Najtrudniejszy był moment powrotu ze szpitala do domu. Kiedy już kończył się cały proces leczenia i trzeba było zmierzyć się z rzeczywistością. Już bez ochrony i opieki lekarzy, bez pomocy psychologa stanąć samemu przed sobą w prawdzie.

6.    Gdybyś miała wskazać pięć rzeczy, które były Ci pomocne w radzeniu sobie w kryzysie, co to było? Skąd brałaś siły?
Rodzina, przyjaciele, wrodzony optymizm wiara i pasja.

7.       Możesz wskazać  osoby, które pojawiły się na tej drodze, które jakoś wpłynęły na Twoje życie. 
Poznałam wspaniałą nauczycielka tańca, która po pierwsze zaraziła mnie pasją, a po drugie nauczyła cieszyć się życiem, każdą sytuacją, drobnym gestem. Miała w sobie tyle dobroci, że mogłaby cały świat obdarzyć. Była tak charyzmatycznym człowiekiem że nie dało się od niej zarazić tą pasją i tą miłością do życia.

8.       Jak Twoja sytuacja wygląda teraz? Co Ci pomaga?
Pracuję jako instruktor tańca dla dzieci. Dodatkowo studiuje pedagogikę specjalną, żeby pomagać dzieciom niepełnosprawnym. Co roku muszę powtarzać badania, sprawdzające czy rak nie pojawił się gdzieś w innym miejscu w moim organizmie. Staram się cieszyć każdym dniem, bo nigdy nie wiemy co nas czeka. Wyznaczam sobie wciąż nowe cele, bo człowiek może tylko wtedy się rozwijać. Czuję, że jeszcze wiele mogę zrobić w życiu. Co roku jeżdżę w góry, aby się wspinać. Kocham podróże, bo świat jest tak duży, że aby go pojąć. Trzeba go poznać.

10. Co chciałabyś powiedzieć osobom, które są na początku trudnej drogi?
Ciesz się każdym dniem i czerpać z życia tyle ile ci daję

12. Jeśli miałbyś nadać tytuł swojej historii, jak by on brzmiał?
Nigdy się nie poddawaj bo dopóki człowiek walczy nie jest przegrany

Dziękujemy za podzielenie się Twoją historią i Twoim doświadczeniem.
Wierzymy, że dzieląc się tym wszystkim co jest częścią Twojego życia, możesz pomóc innym.

Odpowiedz

Nowe posty z tego działu muszą zostać zaakceptowane przez moderatora.
[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Weryfikacja obrazkowa
Wpisz tekst znajdujący się na obrazku w pole poniżej. Ten proces pozwala chronić forum przed botami spamującymi.
Weryfikacja obrazkowa
(wielkość znaków nie ma znaczenia)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości