Do Fundacji Forani trafił nowy Podopieczny, rozpoczęliśmy zbiórkę dla 20-letniego Marcina

W piatek, 16 grudnia do grona Fundacji Forani dołączył Marcin Tęsny, 20 -letni chłopak, który podczas gry w piłkę na boisku poczuł osłabienie, nagle stracił przytomność. Doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Po skutecznej reanimacji stwierdzono rozlane uszkodzenie mózgu, charakteryzuje się obecnością zaburzeniem. Marcin był ponad miesiąc w śpiączce. Ma znikomą świadomość, zaburzoną mowę i porozumiewanie się, wykazuje drobne odruchy rękę i nogą. Jest odżywiany za pomocą PEG – sondy umieszczanej w żołądku. Tylko długotrwała rehabilitacja neurologiczna może uratować życie i zdrowie młodego chłopaka i przywrócić nadzieję rodzinie. Niestety wszystkie ośrodki NFZ odmówiły dalszego leczenia Marcina z racji jego stanu. Obecnie od 2 miesięcy przebywa w szpitalu w Kraśniku. Na szczęście rodzina się nie poddała i w całej Polsce szuka miejsca, które przyjmie Marcina, mimo ciężkiego stanu. Wymaga on długotrwałej rehabilitacji neurologicznej oraz ruchowej. Marcin ma zarezerwowaną rehabilitację w Bydgoszczy, jednak będzie to bardzo kosztowne leczenie. Jeden miesiąc takiej rehabilitacji to koszt 15 000 zł, a powrót do zdrowia Marcin może trwać lata.

#chcężyćjakdawniej
Wypadek, choroba to najtrudniejsze chwile dla rodziny. Tym bardziej są bolesne i trudne do przejścia, gdy choroba dotyka osobę młodą. Dołączył do nas nowy Podopieczny, 20-letni Marcin Tęsny, syn wyjątkowych ludzi. Wzrusza nas, a zarazem buduje, gdy widzimy jak Rodzice i Wujek walczy o jego powrót do zdrowia. Dziś, chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia ruszamy ze zbiórką pieniędzy na powrót do zdrowia Marcina. Planowana rehabilitacja neurologiczna będzie długa i kosztowna, jeden miesiąc w ośrodku rehabilitacyjnym to koszt 15 000 zł.
Nie żałujcie żadnej złotówki Więcej o tym, co stało się Marcinowi tutaj:

Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na subkonto w PLN Fundacji Forani:
Nr SWIFT Raiffeisen Bank Polska to RCBWPLPW, IBAN baku: PL
W tytule przelewu prosimy koniecznie wpisać:
„DAROWIZNA MARCIN TĘSNY „
Możesz też pomóc Marcinowi przekazując 1% podatku. Wpisz numer
KRS
Fundacji Forani: 0000420954 i cel szczegółowy:
Pomoc Marcin Tęsny.