Co robią Przyjaciele dla Michaliny Jeleniewskiej, aby mogła wrócić do szkoły?

Co robią Przyjaciele dla Michaliny Jeleniewskiej, aby mogła wrócić do szkoły?

Fundacja Forani do miejscowości Gniew posłała puszki i identyfikatory dla ok. 20 uczniów i nauczycieli, którzy dobrowolnie zgłosili  się do zbiórki pieniędzy dla Michaliny.  Dla tych, którzy jeszcze nie znają historii 16-letniej dziewczyny krótkie przypomnienie. 11 września 2017 roku podczas zajęć wychowania-fizycznego poczuła silne pulsowanie w prawej skroni, ostry ból głowy i osłabienie lewej strony ciała. Po przewiezieniu do szpitala lekarze zdiagnozowali udar niedokrwienny prawej półkuli mózgu oraz podejrzenie guzkowego zapalenia naczyń. Obecnie kluczowa jest rehabilitacja neurologiczna, jednak jej koszt to ponad 11 000 zł za miesiąc.

Pani Hanna Seroka to tak naprawdę od niej zaczęła się organizacja pomocy. To takie centrum sterowania, osoba, która wspiera, organizuje, daje z siebie wszystko bez proszenia. Zadzwoniła krótko po zdarzeniu. Intuicyjnie i z potrzeby serca. Wiedziała, że potrzebne jest w takich momentach wsparcie rodziny i pomoc finansowa, bo leczenie jest bardzo drogie. Zaczęła organizować wraz z naszą fundacją całą pomoc. O każdej porze odbiera telefon, przesyła potrzebne dokumenty, jedzie do Michaliny do szpitala, organizuje ludzi, informuje, przygotowuje rzeczy na festyn.Działaczka z powołania, wspaniała osoba. W  organizowaniu pomocy tak naprawdę najważniejsza jest sieć ludzi,  a gdy wśród znajomych jest ktoś taki wiele może się udać, otwierają się nowe możliwości.

Pierwsze wydarzenie, które organizowane jest w celu zebrania na rehabilitację Michaliny odbędzie się już 28 października br. Będzie to bieg na Bulwarach Tczewskich, każdy może wziąć w nim udział. Oprócz meczu organizowane jest kolejne wydarzenie festyn i zumba dance, które odbędzie się 5 listopada br. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji.  Zdumiewające jest to, że w akcje charytatywną włączają się również inni: Pan Krzysztof Bojgrowicz, Dyrektor Gminnego  Ośrodku Sportu i Rekreacji, Pani Dorota Kościjańczuk, Dyrektor II LO w Tczewie.

Wrzucajcie do puszek ile możecie. Dla Michaliny to, co robią uczniowie, przyjaciele rodziny, dyrekcja, grono pedagogicznie, a także zupełnie obcy ludzie to wielki dowód w to, że ludzkie dobro ma największą moc!

Jesteśmy poruszeni, że Michalina i Jej rodzina jest otoczona tak wspaniałymi ludźmi. Jak widać nawet w trudnych sytuacjach z pomocą innych można pokonywać najtrudniejsze chwile życia.

 

Zobaczcie jak uczniowie, nauczyciele i rodzice zorganizowali kawiarenkę pod hasłem: „Jedz dla Michasi!”.

 

Wpłać darowiznę